Posts Tagged ‘lekcje tańca dla dzieci szczecin’

kursy komputerowe

Wiek nas w żaden sposób nie ogranicza. Będąc 70 czy 80-latkiem, możemy również korzystać z dobrodziejstw naszego wieku i korzystać ze sprzętu elektronicznego. Wiele starszych osób, chce zacząć serfować po internecie i korzystać z komputera tak jak inni ludzie, jednak większość z nich nie wie nawet podstaw. Nie wiedzą na przykład jak włączyć komputer i jak sterować myszką. Żeby ich tego nauczyć, trzeba mieć w sobie dużo cierpliwości, to co dla nas jest oczywiste, dla nich takim nie jest. Niestety wnuczkowie, często zbyt szybko się denerwują i rezygnują z uczenia babci czy dziadka, obsługi komputera. Co wtedy starsza osoba może zrobić? Istnieją kursy komputerowe specjalnie dla osób starszych. Uczone są na nich osoby w zaawansowanym wieku, przez miłych i cierpliwych nauczycieli. Grunt to podejście do takiej osoby, nie możemy być źli, że robi coś źle, lecz pogratulować jej, gdy w końcu uda jej się zrobić coś dobrze. Starsze osoby za którymś razem uczą się i łapią, jak należy wejść na przeglądarkę itp.

Kursy komputerowe dla emerytów

Komputery i związane z nimi rozwój technologiczny na tyle wkradły się w nasze życie, że nie wyobrażamy sobie bez nich właściwie jakiegokolwiek funkcjonowania. Niemniej jednak o ile młodym osobom obsługa komputera i Internetu przychodzi z niezwykłą łatwością, tak w przypadku osób starszych jest zupełnie odwrotnie. Dlatego też dla takich osób organizuje się specjalistyczne kursy komputerowe dla emerytów. Na takich zajęciach osoby starsze poznają całkowicie od podstaw obsługę całego komputera. Pierwsza lekcja to zwykle odpowiednie włączanie i wyłączanie jednostki centralnej i monitora. Następna lekcja zakłada naukę podstawowych czynności, do których należy na przykład tworzenie folderów na pulpicie, czy też układanie zdjęć według daty i wyrzucaniem niepotrzebnych elementów do tak zwanego kosza. Kolejnym etapem może być na przykład kurs z wpisywania odpowiednich haseł w wyszukiwarce, celem znalezienia interesujących nas informacji. Istnieje wiele poziomów na takich kursach, dlatego powinny być one dobrane indywidualnie.

Kursy komputerowe dają wiele możliwości na rynku pracy

Coraz więcej placówek edukacyjnych posiada w swojej ofercie różnego rodzaju kursy komputerowe. Najbardziej popularne dotyczą podstaw obsługi komputera, podstawowej obsługi programów pakietu Microsoft Office, czy poruszania się w internecie. Zainwestowanie w tego rodzaju kursy jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie miały wcześniej styczności z komputerem, a chciałyby zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy. Kursy komputerowe są też związane ze znajomością innych programów, typowo branżowych, jak na przykład systemy księgowe, kadrowo-płacowe czy magazynowe. Ceny są również bardzo zróżnicowane, w zależności od zakresu szkolenia, miejscowości, rodzaju placówki. Zdarza się, że można się zapisać na bezpłatne kursy komputerowe, organizowane na przykład przez Urząd Pracy, bądź firmy, które korzystają z dofinansowania z Unii Europejskiej. Warto korzystać z takich kursów, aby zwiększyć swoje powodzenie na rynku pracy. Obecnie znajomość komputera jest tak naprawdę wymogiem koniecznym na prawie każdym stanowisku pracy.

error: Content is protected !!