Posts Tagged ‘własny kalendarz ze zdjęciami’

Kursy komputerowe od podstaw

Zapisanie się na kursy komputerowe od podstaw to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki takim kursom znacząco można podnieść swoje umiejętności komputerowe, dzięki którym można znaleźć atrakcyjną pracę w korporacji. Przede wszystkim na takie kursy powinni zapisać się programiści, ale też graficy komputerowi, którzy chcą się rozwijać i realizować swoje pasje na szeroką skalę. Takie kursy prowadzone są w wielu miastach, więc zapisanie się nie powinno stanowić większych trudności dla młodych, ale też bardziej dojrzałych osób. Ceny za przystąpienie do takich kursów na szczęście nie są zbyt wygórowane, a wynieść można z nich wiele przydatnych umiejętności praktycznych, jeśli są one oczywiście realizowane na odpowiednim poziomie. Takie kursy mają w sobie wiele zalet, przede wszystkim kursanci dowiedzą się jak zająć się grafiką komputerową, ale też jak tworzyć strony internetowe od podstaw. Wtedy też będą optymalnie przygotowani do realizowania szeregu zleceń komputerowych w poważnych firmach międzynarodowych.

Kursy komputerowe dla seniorów

Postęp technologiczny, który stale nam towarzyszy, wymaga od nas ciągłego poszerzania kompetencji. W większości miejsc, w której zdarza nam się przebywać, komputery wykonują zdecydowaną część zadań, którymi wcześniej zajmowali się ludzie. Era technologii sprawia, że każdy z nas, niezależnie od wieku, powinien znać podstawową obsługę komputera i wiążących się z nim technologii. Dzieci, które są w okresie dorastania, od małego mają kontakt z techniką, dlatego też nie stanowi to dla nich żadnego problemu. Zdecydowanie większym wyzwaniem jest to dla starszych ludzi, którzy w wielu przypadkach nigdy nie mieli komputera we własnym domu. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji są organizowane przez placówki kursy komputerowe dla seniorów, których celem jest zapoznanie z działaniem i obsługą tego sprzętu najstarszą część naszego społeczeństwa. Kursy takie często sponsorowane są z pieniędzy gminy lub miasta, co pozwala na darmowe uczestniczenie w nich. Seniorzy, którzy uczęszczają na takie szkolenie, uczą się podstawowej obsługi komputera oraz internetu. Korzystanie z przeglądarki, pisanie e-maili czy rejestracja w serwisach to tylko niektóre z umiejętności, których uczą kursy internetowe. Jest to dobre rozwiązanie dla starszych, które pozwoli im na uzależnienie się od innych w kwestii obsługi komputera.

Zobacz mikrokosmos dzięki makrofotografii

Makrofotografia to technika fotograficzna, która pozwala na uzyskanie zdjęć bardzo małych przedmiotów lub stworzeń za pomocą wysokich powiększeń. O makrofotografii – zgodnie z najczęściej przyjmowanymi założeniami – można mówić, kiedy stosunek odtworzenia obiektu jest równy lub większy od 1, to znaczy kiedy wymiary obrazu na kliszy fotograficznej lub czujniku są takie same lub większe od wymiarów obiektu w rzeczywistej skali. Takie zdefiniowanie makrofotografii ma również praktyczne znaczenie, które wskazuje ogromną różnicę parametrów tego rodzaju fotografii w zakresie techniki fotografowania oraz postprodukcji względem zdjęć o stosunkach mniejszych niż jeden do jednego. Według innych teorii makrofotografia to taki rodzaj zdjęcia, na którym obiekt znajduje się w odległości mniejszej niż 20 ogniskowych używanego obiektywu. W makrofotografii używa się zarówno aparatów analogowych, jak i cyfrowych. W fotografii analogowej, czyli tam, gdzie tradycyjnie używa się kliszy, potwierdzenie znajduje definicja, według której stosunek między wymiarami obiektu a jego obrazu na negatywie jest niższy niż jeden do jednego. W fotografii cyfrowej, ponieważ czujnik jest bardzo mały, zwykle bierze się pod uwagę stosunek między obiektem a wydrukiem zdjęcia w tradycyjnych wymiarach, czyli 10×15 cm, ale nie jest to powszechnie akceptowany pogląd.

Kilka informacji z zakresu historii astrofotografii

Historia astrofotografii sięga początków dziewiętnastego wieku, kiedy to w dziedzinie astronomii próbowano robić pierwsze ujęcia księżyca, słońca i innych niewielu obiektów świetlnych. Na początku czułość klisz fotograficznych była taka, że rezultaty były raczej mierne, jednak wraz z upływem czasu rozwój techniki pozwolił na polepszenie jakości obrazu, zwiększając czułość klisz, dzięki czemu miały one coraz większe zastosowanie. Technika fotograficzna została z czasem uznana za niezbędną do prowadzenia dalszych badań astronomicznych. Pozwoliła na odkrycie rozmaitych słabych obiektów na niebie, ale też na rozszerzenie wachlarza badań, jak na przykłada zastosowanie ogromnych klisz fotograficznych do robienia zdjęć dużych połaci nieba. Obniżenie kosztów produkcji umożliwiło rozwój fotografii – także w zakresie amatorskim – przybliżając świat amatorów-obserwatorów do naukowców i zawodowych astronomów. Wpłynęło to w znacznym stopni na poszukiwania komet, supernowych, asteroid itd. W latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku zaczęły upowszechniać się pierwsze matryce CCS w obserwatoriach astronomicznych. To cyfrowe narzędzie dawało nowe możliwości, bowiem miało ogromne zalety w kwestiach takich, jak czułość czujnika, jakość informacji i czas ujęcia. W latach dziewięćdziesiątych dostęp do tej technologii mieli również astronomowie skłonni wydać sporo, aby uzyskać ogromny skok jakości. Dzięki kamerom web dostęp do obrazu cyfrowego stał się znaczny, dzięki obniżeniu kosztów oraz korzystnemu stosunkowi jakości do ceny.

error: Content is protected !!